Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Geonková revoluce

21.02.2018 zdroj: Geofotr

Pozor, pozor! Po více jak 4 letech fungování právě dnes proběhla revoluce týkající se získávání geonek z odehraných geoher. Na téma férovosti proběhla anketa a také diskuze v rámci facebookové skupiny, do které se zapojili samotní geosrandisté. 

Nový systém lépe odráží zejména náročnost jednotlivých her. Věříme že bude spravedlivější ve smyslu, že čím více her geosrandista odehraje, tím výše v pořadí je a má pak i vyšší geohodnost :).

Dnes proběhly úpravy na webových stránkách, v prezentacích her, v rámci profilů hráčů (přepočet získaných geonek včetně případné změny geohodnosti) a vydali jsme také nové verze appky, kde byly zohledněny následující úpravy. 

Provedené změny

 • Bylo ukončeno získávání geonek za palce nahoru. Hráči sice budou moci nadále palcovat záznamy hráčů, ale ty se již nebudou započítávat do geonkového zisku. V budoucnu bude možné palce nahoru u soutěží započítávat jen v případě, že si to bude přát sponzor resp. pořadatel soutěže, aby zohlednil úsilí, které do pořízení videí, fotek či textů geosrandisté vložili. Hodnocení pak v tomto případě bude probíhat anonymně, tedy způsobem, kdy výkony nebudou spojené s označeními geosrandistů.
 • U geosrand byla zohledněna délka trasy nejen fyzickým geofaktorem. Za každý kilometr trasy dostane hráč za úspěšně odehranou geosrandu 5 geonek.
 • Do geonkového zisku se již nebude započítávat geofaktor zábavy, který nic neříká o náročnosti geosrandy. Co se tohoto faktoru týče, tak bychom rádi, aby si v budoucnu sami hráči určovali jeho hodnotu svým hodnocením po dokončení hry.
 • Zvýšil se násobek 5 na 10, který se používá při výpočtu max. geonkové hodnoty geosrandy a snížil se z 25 na 5 geonek bonus za každý pořízený záznam (pořízení fotky, videa, textu). Tím se změnila disproporce, díky které se někdy stávalo to, že nenáročné hry s množstvím úkolů měly vyšší geonkovou hodnotu než náročné hry s menším počtem úkolů.

Současný stav

A jak je to tedy nyní?

 • Každá geosranda má určený max. geonkový zisk, který je určen tímto součtem:
  • součet faktorů (fyzický, mentální a trapnosti) krát 10
  • min. délka trasy geosrandy v kilometrech krát 5
  • bonus za speciální hry (jako např. noční hra apod.)
 • Geosrandista dosáhne tohoto maxima v případě, že úspěšně a v daných časových limitech splní veškeré úkoly v geosrandě. Za nesplněné úkoly se geonkový zisk snižuje.
 • Za každý splněný úkol týkající se pořízení záznamu (pořízení fotky, videa, textu) geosrandista získá 5 geonek.
 • U geosrand je možné získat i bonus za speciální úkoly, které často souvisí s dobrovolným prodloužením trasy (hodnota uváděna za pluskem).

Věřím, že minimálně dalších 5 let do toho nebudeme muset zas rejpat :).

Geonková revoluce

Loading the player ...