Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceJízdní řádyGEOFUN

Jak se hra vytváří

Zajímavá vás, jak taková nová hra vzniká? Tak jste tady správně ...

 Vytváření hry prochází následujícími kroky:

 1. Stanovení cíle a námětu hry
  • Jaký cíl má vytvořená hra splnit (viz výhody hry)
  • Určíme trasu hry (kde má startovat, kde má končit, hra se může větvit). Má hra hráče někam dovézt? Co jim chceme na trase ukázat? (netýká se negeolokačních her)
  • Kdo bude průvodcem hry? Hledáme místní historickou osobou, smyšlenou či pohádkovou postavu?
  • Jaký bude námět hry? Kdo budou cílové skupiny hry?
 2. Probíhá sběr podkladů - videa, fotografie, obrázky pro rozšířenou realitu, audionahrávky, autentické výpovědi a texty. U dodaných podkladů jsou zajišťovány licence - souhlasy k jejich užití.
 3. Na základě těchto základních informací náš scénárista vytváří scénář hry. Ten nejprve projde interním připomínkováním kolegou ve firmě a následně prochází připomínkováním zákazníkem.
 4. Pokud je to součástí zakázky, vytváří se potřebné animace, videoprezentace, ořezávání obrázků pro rozšířenou realitu apod.
 5. Finalizovaný scénář se všemi podklady se následně zadává do systému.
 6. Probíhá testování hry.
 7. Pořizuje se dabing hry a případně překlady a cizojazyčný dabing.
 8. Hra se zpřístupňuje pro hráče
 9. Zákazníkovi zpřístupňujeme statistiky hry. 
 10. Pracuje se na aktivním marketingu hry - vytváříme tiskovou zprávu, šíříme informaci přes sociální sítě (Facebook) a newsletter na hráče - více informací zde.
 11. Realizují se další marketingové nástroje, pokud si je zákazník objednal (PPC kampaně, videokampaně, sazba a tisk letáku)

  Doba realizace

Doba realizace závisí na počtu her, rozsahu požadavků, příplatkových služeb i na našich aktuálních kapacitách. Samotnou hru lze realizovat i do 1 měsíce, ale průměrně se tvoří 2 měsíce. Přibližně 1 měsíc trvá, než se trasa projde a napíše scénář (body 1 až 3), poté probíhá jeho připomínkování a produkce hry (bodu 4 až 8) trvá taktéž jeden měsíc.  Celková realizace se může prodloužit v případě, že delší čas probíhá připomínkování scénáře. 

V případě většího množství her se délka realizace adekvátně prodlužuje. Soubor 5 her (který zaručuje vznik georegionu) lze zvládnout za cca 4 měsíce.

Loading the player ...