Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyJižní MoravaMoravskoslezskoTřeboňskoUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Jak to funguje

Stručně a jasně, co je to ten GEOFUN ...

  Princip her spočívá ve využití chytrých telefonů (smartphones), které disponují rozsáhlými technickými možnostmi umožňující lokalizaci.  Díky GPS modulu telefon přesně ví, kde se nacházíte, a podle toho reaguje, komunikuje a uděluje úkoly. Kromě toho tak měří čas, umí zaznamenávat i pouštět video, zobrazovat fotografie, komunikovat s vámi hlasově, hodnotit vaše odpovědi na různé otázky a ještě mnoho dalšího.  To vše využívá GEOFUN k tomu, aby si návštěvníci užili při poznávání krás naší země spoustu zábavy a odnesli nezapomenutelné zážitky.

  Hráč, který se do hry zapojí, si nainstaluje aplikaci GEOFUN do chytrého telefonu (s operačním systémem Android nebo iOS). Po stažení vybrané hry do aplikace již není potřeba internetové připojení, běží tedy vše offline

  Kouzlo GEOFUNu tkví právě v tom, že hráč neví, jaké úkoly ho čekají, dokud nedorazí na určené místo začátku geosrandy. Předem zjistí pouze stručný popis geosrandy (hry), start a cíl hry, a faktory náročnosti, které jsou čtyři – fyzický, mentální, trapnosti a zábavy. Průvodce předem ještě prozradí, jaké pomůcky pro úkol bude hráč potřebovat a informace o tom, zda je možné geosrandu zdolat i na vozíčku, s kočárkem, na kole apod. Jelikož hráči často v rámci plnění geosrandy musí navštívit zámek, hrad či muzeum, nechybí informace o otevírací době.

  Samotné sdělení obsahu hry se aktivuje na určeném místě, na které ho aplikace navede. Geosrandy mohou být různého druhu, vždy ale mají unikátní příběh související s daným místem.

  Plnění úkolů sleduje a kontroluje samotná mobilní aplikace prostřednictvím technických možností (senzorů), které chytrý telefon má k dispozici. Hráči pak dostávají body (geonky) podle úspěšnosti plnění úkolů.  Další geonky získávají od ostatních hráčů. Např. úkolem v geosrandě může být natočit krátké video, zazpívat píseň (a nahrát ji), zapsat textově příběh, který aplikace odešle na web Geofunu, kde je pak návštěvníci mohou hodnotit. Podle těchto hodnocení pak hráči dostávají další geonky. 

  Celkový počet bodů za úspěšně splněnou geosrandu je dán součtem všech faktorů dané geosrandy, tedy celkovou náročností geosrandy. Tím je hráč motivován pouštět se do náročnějších geosrand.  Hráč získává body do celkového skóre a je možné jej poté vyhodnotit např. za sezónu, pro vymezené území apod.

Loading the player ...