Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Odbojářem v paravýsadku Silver A!

23.04.2015 zdroj: Geofotr

Rád bych Tě pozval totiž na hru SILVER A do Pardubic, kde máš jedinečnou možnost připojit se k výsadkářům ze skupiny SILVER A a pomoci parašutistům se splněním uloženého úkolu, kterým je zajistit rádiové spojení s Londýnem.

Na vlastní kůži zažiješ, jaké to je být odbojářem. Sám se proměníš v „parašutistu“ a budeš plnit úkoly zadané velitelem Bartošem, luštit tehdejší šifry, zjišťovat potřebné informace. Během operace poznáš, jaké to je, když na Tebe na každém rohu číhá nebezpečné gestapo, které samozřejmě jakékoliv operace škodící Třetí říši neschvaluje a tvrdě trestá.

Celou hrou provází Alfréd Bartoš, československý voják, příslušník československého protinacistického odboje za druhé světové války a velitel diverzní skupiny Silver A, která mimo jiné spolupracovala i se skupinou Anthropoid při atentátu na zastupujícího říšského protektora R. Heydricha.

Operace SILVER A byl krycí název zvláštní výsadkové operace připravené druhým zpravodajským oddělením Ministerstva národní obrany exilové československé vlády v Londýně za druhé světové války.

Operace Silver A

Odbojářem v paravýsadku Silver A!, zdroj: Magistrát města Pardubice

Loading the player ...