Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceJízdní řádyGEOFUN

Pro tvůrce geoher

Vždy jsem chtěl okusit, jaké je to být spisovatelem. GEOFUN mi to splnil! Díky němu můžu tvořit vlastní příběhy a hry!

Prostřednictvím GEOFUNu se můžeš stát slavným a nebo proslavit téma či místo, kde svoji geosrandu zpracuješ. Pro mnohé je tvoření her více naplňující či obohacující než jejich hraní. Patříš mezi ně i Ty? 

Než začneš tvořit, je třeba se seznámit s herním systémem, a to odehráním aspoň 2 her.

Pak neváhej kontaktovat Geofotra. Popiš mu svůj záměr, jaký typ hry a kde jej chceš tvořit, pokud se jedná o hru geolokační. Pošle Ti pravidla a vzorový scénář. Spolu s ním se také domluvíš na podmínkách, za kterých je možné hry tvořit. Běžně je tvoření nekomerčních her bezplatné.

Při vytváření her Ti bude Geofotr k dispozici a pomůže s Tvým prvním scénářem. K vytvoření scénáře není potřeba žádných speciálních technických znalostí. V současné době vytváření her probíhá v textovém editoru (MS Word / OpenOffice Writer), kde je text scénáře podroben vzájemnému připomínkování. Po jeho finalizaci jej zadává do systému produkční. Posléze je potřeba hry reálně otestovat v terénu, hra se nadabuje a následuje ostré spuštění pro hráče.

Facebooková komunitní skupina "Budujeme GEOFUN"Jakmile zpracuješ svůj první scénář, máš výsadu účastnit se setkání s ostatními inspirativními geotvůrci na tzv. geotvůrcosrazu (první takové proběhlo v lednu 2017 v sídle GEOFUNu) a pak také se stát členem facebookové uzavřené skupiny "Budujeme GEOFUN".

 

 

Další informace:

Loading the player ...