Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

S GEOFUNem do Klimkovic

04.02.2015 zdroj: Geofotr

Také do Klimkovic již dorazila oblíbená mobilní aplikace GEOFUN. Je pro Tebe připraveno 5 nových geosrand, které zábavnou formou seznamují s místní historií a zajímavostmi.

V rámci geosrand určených pro Klimkovice se můžeš pokusit zlomit kletbu a obhájit českého lva ve znaku města, dozvíš se, proč černý poklad celého Ostravska má své kořeny právě v Klimkovicích, projdeš se po zajímavém okolí Hýlova a poznáš nejen jeho současnost, ale i zajímavé příběhy a tajemné pověsti. Můžeš se také dozvědět, co má společného peruánská planina Nazca a město Klimkovice a také se pobavíš u počeštěných německých výrazů „jedneho hochštaplera“. Každou geosrandou provádí stylový průvodce.

Právě pro Klimkovice byla navíc doplněna v mobilní aplikaci nová funkce, pomocí které je možné vytvářet kresby pomocí chůze. Funguje to jednoduše tak, že kudy chodíš, tudy kreslíš. Právě tato funkce  se používá v jedné hře v Klimkovicích, kterou vám ale neprozradíme. Geosrandisté se nicméně mohou těšit na další geosrandy, kde tuto funkci rádi využijeme.

S GEOFUNem do Klimkovic, zdroj: Město Klimkovice

Klimkovice

Klimkovice se nacházejí v těsné blízkosti Ostravy (7 km) a obývá je více než 4000 obyvatel. Dějiny města sahají do 2. poloviny 14. století. Na první pohled zaujmou typickou siluetou bizarní věže kostela...

Loading the player ...