Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceJízdní řádyGEOFUN

Typy her

Tak tohle jsme zatím realizovali, ale možná vymyslíš úplně nový typ hry ...

  Trasy jako průvodci

Každá hra je příběh a každý hráč se stává součástí tohoto příběhu který prochází po určené trase. Na trase hráči poznávají historii a kulturní či přírodní dědictví daného místa a také plní různé úkoly - fotí, natáčí videa, odpovídají na záludné otázky apod.

Hry mohou procházet:

  • městy - snadno lze tak vytvořit městského mobilního průvodce (a nahradit tak zastaralého audioprůvodce)
  • přírodou
  • v okolí různých objektů - např. u ubytovacích zařízení jako aktivita pro volný čas ubytovaných hostů apod.

Reference: To jsou v podstatě většiny naše hry :) Na výběr jsou hry zaměřené na historii a památky, přírodu, vojenství, šifrovačky, hry pro kolo, pohádkové příběhy, hry na téma architektura, dobrodružné hry, pohybovky, technické zajímavosti, gastronomické trasy atd. 

  Prohlídkové trasy a expozice

Stále používáte "papírového průvodce" pro návštěvníky vašeho objektu? Nechcete zatraktivnit prohlídku vašeho objektu zábavnou hrou? Změňte to a nabídněte jim průvodce do jejich kapsy, konkrétně do telefonu v jejich kapse :) Během hry se nejen dozví zajímavostí z vaší expozice, ale zároveň jim můžete dávat úkoly, spouštět videa a nechat je soutěžit. Výletní hra tak může být přímo i v muzeu, na hradě, v zámku, zoologické či botanické zahradě, skanzenu, technické či vojenské památce, v zábavním parku apod.

Reference: zkuste některou z těchto her

  Hry pro dopravní prostředky

Nabídněte pasažérům dopravních prostředků hru pro zatraktivnění cesty reagující na polohu lodi, vlaku, vláčku či autobusu. Hra může fungovat jako náhrada palubního hlášení a nebo klasická hra pro telefony zákazníků. A nebo také jako jejich kombinace ...

Reference: připravujeme hru na Lipně

  Po stopách filmařů

geohry lze také tvořit jako průvodce po místech, kde se točily známé filmy. Videosekvence hráčům spouštíme na místech, kde se film točil, což umožňuje srovnání s aktuálním stavem daného místa.  Problémem u těchto typů her jsou často vysoké pořizovací náklady na licence videosekvencí a následné nemalé poplatky kolektivním autorským správcům :(

Reference: Prvním geosrandou tohoto typu je Všichni dobří rodáci, kde se nám podařilo získat souhlas s užitím konkrétních záběrů z filmu a dokonce i komentář samotného režiséra Jasného. Další filmovou hru jsme realizovali v Karlových Varech i bez filmových záběru :

  Virtualizace naučných stezek (e-stezky)

Vytvořte naučnou stezku, kterou vám žádný vandal nezničí, a to buď jako novou virtuální a nebo převodem klasické s tabulemi. Obsah panelů, které se nachází na dané stezce, je možné přenést do elektronické podoby a nadabovat. Hráč tak nemusí číst obsah každého panelu na místě jejich instalace, ale určený průvodce mu obsah může číst během chůze a navíc i doplnit vhodnými videosekvencemi.

Reference: První dvě naučné stezky, které jsme virtualizovali, se nachází v Karlovarském kraji.

  Modernizace stávajících her 

Máte ve městě či přírodě vytvořenou hru v podobě questu/hledačky či v jiné formě? Můžeme ji snadno převést do podoby zábavné geolokační hry.

Reference: Jeden takový quest jsme již převedli ve Vrbně pod Pradědem.

  Soutěže

Realizujete či plánujete realizovat nějakou soutěž o ceny? GEOFUN umožňuje vytvořit soutěžní hru, ve které hráči mohou pořizovat fotky, videa, natáčet příběhy, navštěvovat určená místa apod. 

  Závody na čas

Aplikace umožňuje i měření času, takže je možné vytvářet soutěžní hry na čas – např. na inline bruslích, v běhu či na kole. Čas měří automaticky samotná aplikace podle GPS souřadnic hráče.

Reference: Zkuste si zazávodit na inlinech ve hře Silverstone nebo zkuste výběh Slezské harty...

  Noční hry

Odstartování hry lze omezit konkrétní časem během dne a díky tomu lze vytvořit i noční hry, kde je záruka, že budou hráči realizovány pouze v noční době.

Reference: Zkusíte Noční misi v Poličce?

  Hry pro festivaly, konference či veletrhy

Start každé hry lze omezit nejen místem ale také konkrétním termínem. Lze tedy vytvářet i časově omezené hry, např. během festivalů, rozličných akcí apod., což může být bonus pro vaše návštěvníky. Hry mohou být také součást doprovodného programu - mohou poznávat okolí, hrát soutěže o různé ceny apod.

Reference: Soutěžní hra pro veletrh For family, konference České žezlo na Zámku Zbiroh

  Teambuldinové hry

Pro teambuilding či jiné firemní nebo incentivní aktivity lze vytvářet hry na míru konkrétním účastníkům. 

Schoolfun

Součástí GEOFUNu je sekce Zábavná škola, nebo-li SCHOOLFUN, kde jsou hráčům dostupné rozličné e-learningové hry a aktivity, které je na rozdíl od geosrand možné spustit kdekoliv.

Loading the player ...